اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام

بازیابی پسورد اینستاگرام

چگونه رمز اینستاگرام را بازیابی کنیم

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است. این روزها علاوه بر سرگرمی افراد از آن برای برندینگ و کسب و کار هم استفاده می‌کنند. اینستاگرام به شما اجازه می‌‌دهد چندین اکانت داشته باشید و از هرکدام به یک منظور استفاده کنید. بعضی اوقات نیاز است بخواهیم از اکانت اینستا خود در گوشی دیگری یا روی ویندوز استفاده کنیم و یا اینکه از حساب اینستا خود خارج شده باشیم و بخواهیم مجدد لاگین کنیم؛ اماپسورد اکانت اینستا خود را فراموش کرده باشیم.

اینستاگرام  هنگام ثبت‌نام یک رمز عبور از شما می‌خواهد که ممکن است بعدها فراموشش کرده باشید. اما نگران نباشید، شما می‌توانید اکانت خود را مجدد داشته باشید؛ تنها باید ایمیل و یا شماره تلفنی که با آن ثبت‌نام کرده بودید را داشته باشید. با ما همراه باشید تا بازیابی رمز اینستاگرام را به صورت مرحله به مرحله و با تصویر به شما آموزش دهیم.

بازیابی گذرواژه اینستاگرام یک روند کلی دارد و تنها کافی است که اینستاگرام لینک ریست کردن پسورد را برایتان ایمیل و یا پیامک کند.  برای بازیابی اکانت اینستا سه روش وجود دارد که تنها در جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند. برویم برای بررسی هر سه روش.

بازیابی رمز اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل

بازیابی پسورد اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام امکان‌پذیر است. در این روش باید وارد سایت اینستاگرام به لینک زیر شوید:

سایت بازیابی رمز اینستاگرام

در این صفحه باید با استفاده از ایمیل، نام کاربری و یا شماره تلفن و رمز عبور خود لاگین کنید؛ اما اینستاگرام پیش‌بینی مواقع فراموشی را کرده و گزینه فراموشی رمز عبور را برای شما گذاشته است.

بازیابی رمز اینستا

با کلیک کردن روی این گزینه صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که در آن از شما یک ایمیل یا نام کاربری و یا شماره تلفن می‌خواهید که از آن طریق لینک بازیابی رمز اینستاگرام را برایتان ارسال کند. فقط کافی است یکی از این اطلاعات را وارد کرده و گزینه send login link به معنای «لینک لاگین برایم بفرست» را بزنید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

در این مرحله اینستاگرام یک لینک به شماره تلفنتان پیامک و یا ایمیل می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید یک رمز عبور جدید برای خودتان تعیین کنید. البته گزینه‌ای هم برای لاگین کردن به شما می‌دهد که با آن خیلی سریع وارد اینستاگرام خود می‌شوید اما اگر می‌خواهید در آینده رمز عبور خود را داشته باشید، گزینه ریست پسورد را انتخاب کنید.

آموزش کامل  حل مشکل ورود به اینستاگرام

اگر قصد بازیابی رمز اینستا از طریق پیامک را دارید، لینکی مشابه عکس زیر دریافت می‌کنید:

بازیابی اکانت اینستاگرام با نام کاربری

اما اگر می‌خواهید بازیابی پیج اینستاگرام خود را از طریق ایمیل انجام دهید و یا مستقیم وارد اینستاگرام خود شوید، لینک آبی رنگ مشاهده خواهید کرد:

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل

*به خاطر داشته باشید که اگر پسورد دو مرحله‌ای اینستاگرام خود را فعال کرده باشید در این مرحله یک کد 6 رقمی برایتان پیامک می‌شود که باید از آن استفاده کنید.

البته برای پسورد دو مرحله‌ای اینستاگرام  روش‌های مختلفی وجود دارد که در مقاله‌ای جدا به آن پرداختیم.

بعد از کلیک کردن روی لینک شما به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که باید در آن رمز جدید خود را تعیین کنید و سپس گزینه reset password را بزنید و اکنون می‌توانید با این پسورد جدید، لاگین کنید.

بازیابی اکانت اینستا

به یاد داشته باشید که برای تعیین یک رمز عبور مطمئن برای اینستاگرام باید موارد زیر را رعایت کنید.

  • باید حداقل شش کاراکتر داشته باشد.
  • باید ترکیبی از حروف، اعداد و علامت‌های خاص مثل «@#$%!» باشد.
  • سعی کنید با پسورد ایمیل و پسورد دیگر اکانت‌هایتان یکی نیاشد.
  • حاوی اسم خودتلن و نام کاربری نباشد.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق اپلیکیشن

بازیابی حساب اینستاگرام از طریق اپلیکیشن نیز به طور کلی مانند روش بالا است تنها با این فرق که گزینه forgot password وجود ندارد و باید گزینه get help with logging in را انتخاب کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل

مراحل بعدی مانند روش قبل است و باید یک ایمیل یا شماره تلفن و یا یوزرنیم خود را وارد کنید و به مرحله بعد بروید.

بازیابی حساب اینستاگرام

در این مرحله باید انتخاب کنید که لینک را از طریق ایمیل دریافت کنید و یا شماره تلفن. یک گزینه سومی وجود دارد که از طریق فیسبوک لاگین کنید؛ اگر اکانت اینستاگرام خود را به اکانت فیسبوکتان لینک کرده باشید، این گزینه برای شما کارساز خواهد بود.

بازیابی گذرواژه اینستاگرام

اکنون مانند روش قبل منتظر ایمیل و یا پیامک اینستاگرام باشید و پسوردتان را ریست کنید.

برای دیلیت اکانت دائم اینستاگرام وارد لینک زیر شوید.
آموزش کامل  بازگردانی پیج دیسیبل شده اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام از داخل اکانت

این گزینه برای وقتی که شما اکانت خود را دارید اما به هر دلیلی می‌خواهید رمز اینستاگرام خود را عوض کنید. در این روش باید در اکانت خود به قسمت تنظیمات رفته و قسمت security را باز کنید.

بازیابی پسورد اینستاگرام

بعد از ورود به بخش امنیت یا security گزینه پسورد password را می‌بینید. روی پسورد بزنید.

سایت بازیابی رمز اینستاگرام

اکنون باید گزینه آبی رنگ وسط صفحه «forgotten your password» به معنی فراموشی رمز عبور را انتخاب کنید.

برنامه بازیابی اکانت اینستاگرام

با کلیک کردن روی آن، اینستاگرام، لینک بازیابی رمز را برایتان ارسال می‌کند. اگر با ایمیل ثبت‌نام کرده باشید، آن را برایتان ایمیل می‌کند؛ اما اگر به هنگام ثبت‌نام شماره تلفن خود را وارد کرده باشید، لینک را به شما پیامک می‌کند.

اکنون مانند روش اول به لینک موردنظر مراجعه و پسورد جدید برای خودتان تعیین کنید و سپس مجدد وارد وارد اکانت خود شوید.

برای دانلود پست و استوری‌های جذاب از اینستاگرام آموزش زیر را ببینید

بازیابی اکانت اینستاگرام با نام کاربری

اگر فقط نام کاربری و یا یوزرنیم خود را به خاطر دارید و نمی‌دانید که با کدام ایمیل و یا شماره تلفن ثبت‌نام کرده بودید، هیچ مشکلی نیست، تنها باید به جای ایمیل و یا شماره تلفن، نام کاربری خودتان را وارد کنید تا اینستاگرام آن را پیدا کرده و برایتان لینک بفرستد. البته باید حتما با ایمیل و شماره تلفن خود دسترسی داشته باشید.

بازیابی رمز اینستا بدون ایمیل و شماره تلفن

بازیابی رمز اینستاگرام، بدون ایمیل و یا شماره تلفن ممکن نیست. اگر فقط به یکی از آن‌ها یعنی یا ایمیل و یا شماره تلفن دسترسی داشته باشید، این امکان وجود دارد؛ اما اگر به هیچ‌کدام از آن‌ها دسترسی ندارید، بهتر است یک اکانت جدید درست کنید.

برنامه بازیابی اکانت اینستا

ممکن است تیتری با عنوان « برنامه بازیابی اکانت اینستاگرام» در گوگل مشاهده کنید؛ البته چنین برنامه‌هایی وجود دارند؛ اما هیچ تضمینی برای درست کار کردن و یا امنیت آن‌ها وجود ندارد. اینستاگرام نیز وصل کردن هرگونه برنامه و یا رباتی به اکانت را دوست ندارد و آن را مسدود می‌کند. پیشنهاد ما استفاده از همین روش‌هایی است که ذکر شد؛ اینگونه مطمئن خواهید بود که اطلاعات شما امن هستند.

   امیدواریم که آموزش بازیابی رمزعبور اینستاگرام برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال در مورد این مطلب دارید می‌توانید زیر همین مقاله بپرسید و یا برای دریافت مشاوره از کارشناسان با تجربه مشکلات کامپیوتری و موبایل از راه‌های زیر تماس بگیرید

شماره هوشمند کشوری: تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور بدون صفر و کد

 1461 907 909

تماس اعتباری: تماس با موبایل یا تلفن ثابت با 40 درصد تخفیف

خرید بسته تماس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *