اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام

روزانه 500 میلیون نفر در اینستاگرام فعال هستند که هرکدام به صورت میانگین، 30 دقیقه زمان در آن صرف می‌کنند. این آمار بسیار بالایی است که سایت MixBloom منتشر کرده است. این روزها کمتر کسی است که با اینستاگرام آشنایی نداشته و چند ساعتی در روز را صرف آن نکند. این پلتفرم البته امکانات زیادی در اختیار کاربران خود گذاشته و تبدیل به کسب‌وکار بسیاری شده است؛ اما برای خیلی‌های دیگر تبدیل به عاملی برای ناامیدی و وقت تلف کردن شده است. طبق تحقیقی که مجله Time بر 1479 نفر از افراد 14 تا 24 سال انجام داده است، 71 درصد از آن‌ها مشکلاتی از قبیل بی‌خوابی، استرس و اضطراب پس از گشت و گذار در شبکه مجازی اینستاگرام را گزارش کرده‌اند. شاید این دلایل برای برخی کافی باشد تا از اینستاگرام دوری کنند؛ اما اگر شما به هر دلیلی قصد دارید که دیلیت اکانت اینستاگرام انجام دهید، با ما همراه باشید.

دیلیت اکانت اینستاکرام

انواع روش‌های دیلیت اکانت اینستاگرام

اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا اکانت خود را برای همیشه پاک کنید و دیگر نتوانید آن را بازیابی کنید؛ اما در کنار این گزینه شما می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را دی‌اکتیو کرده و تنها برای مدتی از آن فاصله بگیرید. دی‌اکتیو کردن اینستاگرام برای کسانی که می‌خواهند کمی از فضای آن دور شده و استراحت کنند و یا به کارهای ضروری خود برسند بسیار مناسب است زیرا در این روش، شما می‌توانید هرزمانی که بخواهید وارد اکانت خود شوید. در ادامه ما این روش‌ها را برای شما، مرحله به مرحله آورده‌ایم؛ اما به یاد داشته باشید که این آموزش‌ها برای آخرین ورژن اینستاگرام است.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

در حذف موقت اکانت اینستاگرام  (Temporarily deactivate)، اطلاعات شما از جمله فالورها (Followers)، فالویینگ‌ها (Following) و پست‌ها حفظ می‌شود تا زمانی که مجدد لاگین (Login) کنید. در این حالت اکانت اینستاگرام شما از دید همه از جمله فالورهای شما پنهان می‌شود و دیگر آن‌ها نمی‌توانند شما را آنفالو (Unfollow) کنند. درواقع اکانت شما به همان صورتی که بود باقی می‌ماند.

برای دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام خود تنها یک راه دارید و آن هم سایت رسمی اینستاگرام است. پس برای شروع وارد لینک دیلیت اکانت اینستاگرام شده و لاگین کنید. *اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید از گزینه «رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام» استفاده کنید.

لـینک حذف موقت اکانت اینسـتاگرام

در صفحه‌ای که برایتان باز شده باید دلیل خود را از این کار انتخاب کنید و بعد رمز عبور خودتان را بنویسید.

آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام

در مرحله پایانی تنها کافی است که بر گزینه deactivate my account Temporarily کلیک و تایید کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام موقت

با زدن گزینه بله، اکانت اینستاگرام شما به صورت موقت حذف شده است و برای بازگرداندن آن کافی است که رمز عبور خود را به خاطر داشته باشید و مجدد لاگین کنید. به یاد داشته باشید که حذف موقت اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن موبایل، ممکن نیست و تنها می‌توانید از طریق سایت اینستاگرام این کار را انجام دهید.

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام 

در این روش شما دیگر نمی‌توانید اکانت خود را بازگردانید؛ اما خوب است بدانید که اینستاگرام یک مهلت 30 روزه نیز برای شما در نظر گرفته تا اگر پشیمان شدید، بتوانید به سوی آن برگردید. اما پس از 30 روز از دیلیت اکانت دیگر برگرداندن اکانتتان ممکن نخواهد بود. حذف اکانت اینستاگرام دائمی به دو روش برای کسانی که گوشی اندروید دارند امکان‌پذیر است. ما آموزش این دو روش را برای شما آورده‌ایم.

 • دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق گوگل

شما در این روش هم می‌توانید در گوگل سایت دیلیت اکانت اینستاگرام را جستجو کنید و هم مستقیم وارد سایت اینستاگرام شوید. البته ما لینک مستقیم را در کادر پایین برای شما قرار دادیم.

به سایت زیر مراجعه کنید و به اکانت موردنظر خود لاگین کنید.

لـینک مستقیم دیلـیت اکانت دائم اینسـتاگرام

اکنون کافی است در کادری که وسط صفحه وجود دارد، دلیل خود برای حذف اکانتتان را انتخاب کرده و درنهایت گزینه delete را بزنیم.

دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق گوگل

 • دیلیت اکانت دائم اینستاگرام با گوشی

 • دیلیت اکانت اینستا با گوشی اندروید

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی از طریق اپلیکیشن اینستاگرام ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد؛ اما ما آن را مرحله به مرحله و با عکس به شما نشان می‌دهیم؛ با ما همراه باشید.

 1. ابتدا وارد تنظیمات اکانت خود شوید و گزینه help را انتخاب کنید.دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوشی
 2. سپس وارد قسمت help center شوید.آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام
 3. اکنون باید روی سه خط موازی گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.حذف اکانت اینستاگرام temporarily disable my account
 4. روی گزینه manage your account را کلیک کرده و به مرحله بعد بروید.نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام
 5. حالا در این مرحله گزینه delete your account را می‌بینید و باید آن را انتخاب کنید.

 حذف اکانت اینستاگرام دائمی در این صفحه شما 3 گزینه در مقابل خود می‌بینید.

1.deactivate your Instagram account Temporarily

این گزینه شما را برای دی‌اکتیو کردن اکانتتان و یا همان حذف اکانت موقت اینستاگرام راهنمایی می‌کند؛ اما در انتها به شما گزینه‌ای ارائه می‌کند که اگر تصمیم به حذف دائم دارید، آن را انتخاب کنید.

2.delete your instagram account

این گزینه شما را برای حذف دائم اکانتتان راهنمایی می‌کند؛ اما درواقع فقط شما را به سمت سایت اینستاگرام سوق می‌دهد و گزینه‌ای عملی در اختیارتان نمی‌گذارد.

3.access your data on Instagram

این گزینه شما را برای دستیابی و دانلود دیتابیس اینستاگرام‌تان راهنمایی می‌کند.شما باید گزینه اول (deactivate your instagram account Temporarily) را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید برای دیلیت اکانت اینستاگرام از هر روشی شما احتیاج به رمزعبور یا پسورد اکانت دارید.

در صورت فراموشی پسورد اینستاگرام مطلب زیر را بخوانید.

حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه

 1. در این صفحه یک کادر می‌بینید که با کلیک روی آن چندین گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد.
  لینک دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی
 2. شاید برایتان عجیب باشد؛ اما باید گزینه computer help را انتخاب کنید تا گزینه دیلیت اکانت را مشاهده کنید.
  برنامه دیلیت اکانت اینستاگرام
 3. وقتی گزینه computer help را انتخاب می‌کنید، صفحه‌ای جدید برایتان باز می‌شود که با کمی اسکرول کردن به سمت پایین، گزینه دیلیت اکانت را خواهید دید.چگونه دیلیت اکانت اینستاگرام کنیم
 4. اکنون باید دلیل خود از دیلیت اکانت را از بین دلایل ارائه شده انتخاب کنید.
  دلیل دیلیت اکانت اینستا
  *هیچ فرقی ندارد که شما کدام گزینه را انتخاب می‌کنید و تغییری در روند کار ندارد؛ این گزینه‌ها تنها برای اینکه اینستاگرام عملکرد خود را بهبود بخشد قرار داده شده‌اند. با این حال ما معنی آن‌ها را برای شما آورده‌ایم:
 • Cant find people to follow

  این گزینه به این معنا است که شما کسی را برای فالو کردن پیدا نکرده‌اید.

 • Too busy / too distracting

  با انتخاب این گزینه شما به اینستاگرام می‌گویید که بسیار مشغول هستید و این پلتفرم حواستان را پرت می‌کند.

 • Privacy concerns

  این گزینه اخطاری برای اینستااگرام است و می‌گوید که شما درباره امنیت اطلاعاتتان نگران هستید.

 • Too many ads

  با انتخاب این گزینه نشان می‌دهید که از آگهی‌های زیادی که این پلتفرم به شما نشان می‌دهد، خسته شده‌اید.

 • Want to remove something

  وقتی می‌خواهید اطلاعات خاصی در اینستاگرام خود را به طور کلی پاک کنید باید این گزینه را انتخاب کنید.

 • Trouble getting started

  اگر نمی‌توانید از اینستاگرام به درستی استفاده کنید و ارتباط خوبی با آن برقرار نکردید، این گزینه را انتخاب کنید.

 • Created a second account

  این گزینه می‌گوید که شما یک اکانت دیگر درست کردید و می‌خواهید شروعی مجدد داشته باشید.

 • Something else

  اگر هیچ‌کدام از دلایل بالا در مورد شما صدق نمی‌کند و یا علاقه‌ای به عنوان کردن دلیلتان ندارید، این گزینه را انتخاب کنید.

 • تقریبا به آخر کار رسیده‌اید و فقط باید پسورد خودتان را وارد کرده و برای آخرین بار گزینه delete account را بزنید.تایید دیلیت اینستاگرام
 • در آخر هم باید یک بار دیگر تایید نمایید که می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را برای همیشه حذف کنید و دیگر تمام است و اکانت شما برای همیشه دیلیت شده است.

  دیلیت اکانت اینستا با آیفون

  اگر گوشی موبایل آیفون دارید و می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را از طریق اپلیکیشن آن حذف کنید، راهی که در بالا ذکر کردیم را نمی‌توانید استفاده کنید. البته اگر بخواهید اکانت خود را دی‌اکتیو کنید و یا از طریق وبسایت اینستاگرام آن را حذف کنید  می‌توانید روش دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق گوگل را دنبال کنید. اما دیلیت اکانت اینستاگرام در گوشی‌های آیفون بسیار راحت است و  تنها باید اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و به تنظیمات اکانت بروید.

اکنون گزینه account را انتخاب کرده و کمی به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه Delete Account برسید.

 

دیلیت اکانت اینستا آیفون

 

اینجا می‌توانید انتخاب کنید که اکانت خود را حذف دائم(Delete Account)  کنید یا حذف موقت (Deactive Account) که حذف موقت اکانت را توضیح دادیم.

ِDelete account را انتخاب می‌کنیم.

پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام

 

در این مرحله باید دلیل خود از حذف اکانتتان را انتخاب می‌کنید. در بالا هر یک از دلایل را توضیح دادیم.

دلیل حذف اکانت

 

در مرحله آخر نیز گزینه delete را زده و تایید کنید که می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را برای همیشه حذف کنید.

تایید حذف اکانت

 

دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد

درواقع دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد ممکن نیست؛ اما این به معنی آن نیست که راه‌حلی وجود ندارد. در مرحله آخر از دیلیت اکانت و هنگامی که باید پسورد خود را وارد کنید، پایین همان کادر، گزینه فراموشی رمز را خواهید دید. این گزینه به شما امکان می‌دهد که رمز خود را عوش کرده و بتوانید اکانتتان را حذف کنید. فقط به یاد داشته باشید که باید ایمیل و یا شماره تلفنی که با آن ثبت‌نام کرده بودید را به خاطر داشته باشید.

 

برنامه دیلیت اکانت اینستاگرام

برنامه‌های زیادی هستند که به شما کمک می‌کنند اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید؛ اما آن‌ها برای این کار باید به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند و شما باید رمز عبور، ایمیل یا شماره تلفنتان را در آن وارد کنید. پیشنهاد ما استفاده از روش اول و لینکی است که در این مقاله آمده برایتان آوردیم.

همچنین برای دیلیت اکانت تلگرام نیز می‌توانید آموزش کامل را در مقاله زیر ببینید.

آموزش کامل دیلـیت اکانت تلگرام

 

 

 

   امیدواریم که آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال در مورد این مطلب دارید می‌توانید زیر همین مقاله بپرسید و یا برای دریافت مشاوره از کارشناسان با تجربه مشکلات کامپیوتری و موبایل از راه‌های زیر تماس بگیرید

شماره هوشمند کشوری: تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور بدون صفر و کد

 1461 907 909

تماس اعتباری: تماس با موبایل یا تلفن ثابت با 40 درصد تخفیف

خرید بسته تماس 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *