مدیریت حافظه گوشی در اندروید نوقا

سیستم عامل اندروید برای این که بدانید که کدام برنامه‌ فضای ذخیره‌سازی زیادی را در گوشی موبایل شما اشغال کرده است، روشی جدید طراحی کرده است.
برای یادگیری این روش با سیسبان همراه باشید.

اگر گوشی موبایلی دارید که جدیدترین سیستم عامل اندروید یعنی نوقا را داراست،طبق راهنمایی زیر عمل کنید.
اول وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس در پایین منو گزینه memory را انتخاب کنید، در این قسمت مطابق شکل زیر زمانی را انتخاب کنید تا مطلع شوید چه تعداد برنامه مثلا در سه ساعت گذشته حافظه گوشی شما را اشغال کرده‌اند.

andrid1

بعد در بخش پایین گزینه memory used by apps را لمس کنید تا فهرست برنامه‌هایی که روی تلفن‌تان نصب است را ببینید و میزان مصرف آن ها را از حافظه موبایل‌تان مشاهده کنید. ضمن اینکه می‌توانید در سمت راست پنجره در بالا، در گزینه sort by max use ترتیب آن ها را به صورت متوسط یا حداکثر مصرف مشاهده کنید تا تصویر بهتری از برنامه‌ها داشته باشید که کدام حافظه گوشی شما را بیشتر اشغال کرده‌ است
android2

در ادامه هر برنامه‌ای را که می‌خواهید لمس کنید تا جزییات آن را ببینید. اگر برنامه‌ای در روی گوشی شما فضای زیادی گرفته است، می‌توانید بوسیله گزینه Force stop در سمت راست بالای صفحه آن را غیر فعال کنید.
ممکن است مشکلی که با تلفن همراه خود دارید، برنامه‌ای باشد که همه فضا گوشی را به خود اختصاص داده است. به این صورت می‌توانید آن را شناسایی کرده و از نصب خارج کنید یا شیوه دیگری برای سرعت بخشیدن به گوشی خود پیدا کنید.