• Home »
  • آموزش »
  • چگونه از فرزندان خود در دنیای مجازی محافظت کنیم؟

چگونه از فرزندان خود در دنیای مجازی محافظت کنیم؟

در دورانی زندگی میکنیم که تکنولوژی با سرعت در حال پیشرفت است و ما نمی توانیم از آن اجتناب کنیم و یا فرزندانمان را از استفاده از آن منع کنیم. برقرار کردن تعادل در کنار کنترل و مدیریت صحیح همیشه نتیجه بخش خواهد بود زیرا در غیر این صورت هر عمل نا صحیحی کاملا نتیجه عکس خواهد داد. ابزار های دیجیتال دنیای کودکان ما را تغییر داده اند و دست هر کودکی یک موبایل یا تبلت مشاهده می شود، متأسفانه. بسیاری از ما دیده ایم که والدین برای ساکت و آرام نگاه داشتن کودکان خود چنین ابزاری را در اختیار آنها قرار می دهند و از آن بدتر کودکان خود را رها می کنند تا بیشتر وقت خود را با چنین چیز هایی بگذرانند، از طرفی همیشه هم نمیتوان آنها را از تکنولوژی محروم کرد پس بهتر است حداقل آنها را در دنیای بیکران مجازی تنها نگذاریم. در ادامه شما را با چگونگی کنترل کردن استفاده روی گوشی های اندرویدی و ای او اس آشنا می کنیم.

در گوشی های اندروید این کار با نصب برنامه های جانبی انجام می شود. مانند AppLock
این برنامه یکی از محبوب ترین برنامه های این دسته است و در کنار پشتیبانی از 24 زبان مختلف، 30 میلیون کاربر نیز دارد. از امکانات آن میتوان قفل کردن پیام کوتاه، دفتر تلفن، برنامه ها مختلف، و همچنین کنترل بر روی عکس ها و فیلم های داخل گالری و پنهان کردن آنها. با استفاده از این برنامه می توانید قسمت تنظیمات دیوایس خود را نیز قفل کرده و نگرانی از بابت تغییر آنها نداشته باشید.

 

applock-sysbanا

اما در گوشی های آیفون این قابلیت روی گوشی قرار دارد
قابلیت Restriction باعث می شود حتی اگر فرزندتان دستش را روی آیکونی فشار داد پاک نشود. برای فعال کردن به آدرس Setting>General>Restriction می رویم

 

enable-disable-restrictions-iphone-6s

 

در زمان فعال کردن این قابلیت از شما رمزی می خواهد که باید آن را به یاد داشته باشید.
با فعال کردن این قابلیت شما اجازه پاک کردن هیچ برنامه را ندارید دستگاه را هم نمی توانید ریست کنید و در زمان ریست کردن حتما باید رمزی که در قسمت Restriction وارد کرده اید را وارد کنید.