نسخه نهایی iOS 10.2 منتشر شد

بعد از گذشت یک ماه از انتشار نسخه آزمایشی، اپل نسخه نهایی iOS 10.2 را منتشر کرد. طی جند روز آینده کاربران آیفون 5 و بالاتر پیامی را مبنی بر آپدیت IOS 10.2 دریافت خواهند کرد. همچنین کاربران می توانند از طریق آیتونز آیفون خود را به نسخه نهایی ارتقا دهند.

با سیسبان همراه باشید تا با قابلیت های اضافه شده در IOS 10.2 بیشتر آشنا شوید.

 

اولین قابلیت IOS 10.2  مربوط به  اموجی‌ها یا همان شکلک ها می باشد.

بیش از 100 اموجی جدید اضافه شده که شامل چهره‌ها، غذاها، حیوانات، ورزش‌ها و مشاغل جدید هستند.

 

 قابلیت بعدی مربوط به IMessage می باشد

در بخش پیام‌رسانی اشکالات اندکی در iMessage بود که گاهی صفحه‌کلید نمایش داده نمی‌شد و حالا این مشکل برطرف شده، همچنین افکت‌های تمام صفحه جدیدی به آی‌مسیج اضافه شده است.

 

قابلیت جذاب بعدی مربوط به اپل TV است.

در نسخه نهایی iOS 10.2 برای اولین بار حضور اپلیکیشن تلویزیون اپل نیز خودنمایی می‌‌کند. البته این اپلیکیشن در حال حاضر تنها برای کاربران آمریکایی فعال است. اپل این اپلیکیشن را برای دارندگان اپل‌ تی‌وی طراحی کرده است تا به کمک دستگاه مجهز به سیستم‌عامل iOS،‌ محتوای مناسب را برای پخش از طریق تلویزیون‌ انتخاب کنند. علاوه بر آن محتوای خریداری شده در آی‌تیونز نیز اینجا در دسترس شماست.

 

قابلیت جالب دیگری که در IOS10.2 وجود دارد SOS نام دارد.

قابلیت جدیدی به نام SOS اضافه شده که البته فعلا فقط در هند در دسترس است و با 5 بار فشردن دکمه پاور فعال می‌شود. با فعال‌کردن این گزینه در مواقع ضروری به صورت خودکار با سیستم اورژانس یا پلیس محلی تماس گرفته می‌شود.

 

ویژگی بعدی مربوط به بخش موزیک می باشد.

در بخش موزیک تغییراتی در رابط کاربری این اپ ایجاد شده، به این صورت که در بخش Now Playing حالا می‌توانید با انجام Swipe Up (کشیدن انگشت‌تان به سمت بالا) به دکمه‌های Shuffle, Repeat و Next دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید پلی‌لیست‌ها، آلبوم‌ها و آهنگ‌های موجود در کتابخانه صوتی‌تان را به روش‌های مختلف مرتب‌سازی کنید. همچنین مانند گذشته می‌توانید به صورت امتیاز ستاره‌ای به آهنگ‌ها نمره بدهید.

در IOS 10.2 در بخش اخبار نیز تعییراتی بوجود آمده است.

در بخش اخبار( اپ News ) شما می‌توانید خبرهایی که برای مطالعه در آینده علامت‌گذاری کرده‌اید را در بخش جدید صفحات ذخیره‌شده ببینید. همچنین خبرهایی که از کانال‌های اشتراکی منتشر می‌شوند حالا در بخش جداگانه‌ای به صورت ویژه نمایش داده می‌شوند. همچنین پیمایش اخبار حالا خیلی ساده‌تر از گذشته شده است. کافیست تا با ژست‌‌های حرکتی (لمس از چپ به راست و از راست به چپ) خبرهای بعدی یا قبلی را ببینید.

در بخش ایمیل نیز ایرادات برطرف شده است

برای مثال در بخش آدرس‌ها گزارش شده بود که با فشردن طولانی انگشت که منجر به بازشدن منوی پاپ‌آپ کپی و پیست می‌شود ایراداتی وجود دارد که برطرف شد. مشکل دیگر این بود که گاهی بعد از حذف یک پیام، پیام دیگری به اشتباه به حالت انتخاب‌شده در‌می‌آمد که این مشکل نیز برطرف شده است.

تغییرات بعدی در بخش HomeKit  است.

در بخش HomeKit حالا لوازم‌جانبی مختلف می‌توانند از طریق سنسورهای مختلف با اپ‌ها ارتباط برقرار کنند و اعلان‌های پیشرفته در بخش Notification ارسال کنند. سنسورهایی مانند: سنسورهای حرکتی، دود، مونواکسید کربن، تشخیص رطوبت آب و …

از دیگر ویژگی هایی که می توان اشاره کرد ریست نشدن تنظیمات دوربین در حین ریستارت اپلیکیشن دوربین است. ویجت‌های ویدئو نیز بیشتر شده است و امکان Live photos هم در iOS 10.2 بهینه‌ سازی شده است.

ویژگی‌های نسخه نهایی iOS 10.2 به همین‌ جا ختم نمی‌شود و در این نسخه شاهد هستیم کارایی و کیفیت ارتباط از طریق بلوتوث با تجهیزات جانبی به صورت پیشرفته‌ای نسبت به گذشته بهینه شده است همچنین مشکلات کیفیتی در تصاویر فیس‌تایم ، مشکلاتی در پخش پیام‌های صوتی(Voicemail) و در مرورگر Safari گاهی برخی مقالات به صورت صفحه خالی بارگزاری می‌شدند که همگی در این نسخه برطرف شده است.