نسخه‌ی جدید تلگرام چه تغییراتی را به همراه داشته است؟

تا به حال شده است که دلتان بخواهد یک مطلب را به صورت یک پست وبلاگی، منتشر کنید،اما حوصله‌ی ثبت نام در سرویس‌های وبلاگ مثل بلاگفا را نداشته‌ باشید؟ مخصوصا که حتی پس از گذراندن پروسه‌ی بلند و بالای ثبت نام، باز هم باید با کلی تنظیمات مختلف کلنجار بروید. تلگرام خبر از راه اندازی پلتفرم جدیدی برای ساخت وبلاگ داده است؛ پلتفرمی که کار با آن به قدری ساده و راحت است که به غیر از ساخت مطلب‌تان، به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنید.

سرویس جدید تلگرام، «تلگراف» نام دارد و وب‌سایتی با آدرس telegra.ph این است. می‌توانید با ورود به این وب‌سایت، پست‌هایی بسیار خوب بسازید. پست‌های شما می‌توانند شامل عکس، ویدیوهای یوتیوب، مطالب توییتر یا هر چیز دیگری باشند. شما فقط می‌نویسید و سرویس تلگراف، خودش همه چیز را برای‌تان درست می‌کند.

البته این سرویس یک مشکل بزرک دارد چون می‌توان در قسمت نویسنده‌ی مطلب، هر اسمی نوشت و مطلب را منتشر کرد؛ کسی هم نمی‌تواند بیاید و بگوید که فلان مطلب را من ننوشته بوده‌ام.

در کنار سرویس جدید تلگراف، اپ تلگرام هم با قابلیت‌های جدیدی بروزرسانی شده است.

قابلیت اول،‌ امکان نمایش سریع مقاله‌های سایت‌ها، بدون نیاز به بارگزاری آن‌ها است. این قابلیت مثل Instant Article فیس‌بوک کار می‌کند و تلگرام هم آن را Instant View نامیده است.

telegram-update

قابلیت بعدی، امکان دیدن پیغام‌های یک تاریخ مشخص است. رابط کاربری نسخه‌ی اندروید هم کمی فرق کرده، سرعت گرفتن عکس‌ها بهتر شده و هم‌چنین ویدیوها بهتر فشرده می‌شوند.

telegram-new-update

همچنین تلگرام در توضیحات جدیدترین بروزرسانی خود نوشته است که مشغول کار روی یک بروزرسانی خیلی بزرگ هست که احتمالا تماس صوتی باشد.