• Home »
  • آموزش »
  • قابلیت ساخت و تغییر تم تلگرام به نسخه موبایل این برنامه اضافه شد

قابلیت ساخت و تغییر تم تلگرام به نسخه موبایل این برنامه اضافه شد

تلگرام بعد از نسخه ویندوز قابلیت ساخت تم را به نسخه اندروید هم اضافه کرد.تلگرام این خبر را در وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که امکان ساخت و تغییر تم تلگرام را برای نسخه اندرویدی این اپلیکیشن پیام‌رسان ارائه گردید و به زودی نسخه iOS این مسنجر هم بهاین قابلیت مجهز می‌شود.

با سیسبان همراه باشید برای آشنایی با این قابلیت و آموزش ساخت و تغییر تم تلگرام .

 

تغییر تم تلگرام

به منظور تغییر تم تلگرام کافیست که به منوی تنظیمات (Settings) رفته و سپس گزینه Themes را انتخاب نمایید. تیم توسعه دهنده تلگرام اشاره کرده که در منوی تغییر تم این اپلیکیشن یک تم اختصاصی و تیره رنگ ضمیمه شده که می‌تواند مشکل افرادی که از تم روشن فعلی تلگرام ناراضی هستند را رفع کند. بدون تردید استفاده از این تم تیره در محیط‌های تاریک تجربه‌ای دلپذیرتر را برای کاربران به همراه خواهد داشت.

 

ساخت تم تلگرام

اما قسمت جذاب این قابلیت ساخت تم اختصاصی می باشد.  بنابراین شما و هر کاربر دیگری قادر هستید تا بنا به سلیقه شخصی خود برای نسخه موبایلی تلگرام تم بسازید. بدین منظور یک ابزار اختصاصی تحت عنوان “Theme Editor” یا “ابزار ویرایش تم” در نسخه موبایل تلگرام ارائه شده است. با استفاده از این ابزار، به راحتی و از طریق خود تلگرام قادر به ساخت تم های جدید و ارسال آن‌ها برای دوستان خود می‌شوید.

تلگرام همواره ثابت کرده که عقیده زیادی به آزادی عمل دارد و به همین دلیل برنامه تلگرام را به صورت متن باز (Open Source) ارائه کرده و همیشه کاربران را قادر به ساخت ابزارهای اختصاصی و مورد پسندشان می‌کند. ساخت تم تلگرام هم دقیقا مشابه با ساخت ربات و استیکرها می‌تواند بنا به سلیقه شخصی شما باشد.

در آخر باید اشاره کنیم که تلگرام کانال @Themes را منبع مناسی برای  مشاهده تم‌های جدیدی که کاربران این اپلیکیشن پیام رسان طراحی کرده‌اند معرفی کرده. در این کانال مجموعه‌ای از تم‌های مناسب و جالب ساخته شده برای نسخه دسکتاپ و نسخه اندروید موبایل تلگرام ارائه می‌شود.