تلگرام نسخه ۳٫۱۶ با ویژگی های جالب منتشر شد

تلگرام بدون شک کامل ترین و محبوب ترین پیام رسان بین کاربران ایرانی می باشد. به همین دلیل مدیران تلگرام تلاش زیادی دارند تا کاربران ایرانی خود را راضی نگه دارند. در همین راستا چند روز بعد از پشتیبانی ربات تبدیل صدا به متن voicy از زبان فارسی حالا تلگرام توضیحات و ویژگی های نسخه 3.16 خود را به زبان فارسی برای کاربران ایرانی ارایه کرد.

در این مقاله به توضیح کامل این قابلیت های کاربردی می پردازیم. با سیسبان همراه باشید

حذف پیام ارسالی

یکی از مهمترین قابلیت های نسخه 3.16 تلگرام که تقریبا همه کاربران منتظرش بودند امکان حذف پیام ارسالی از دستگاه مخاطب می باشد.

در این نسخه شما می توانید پیام های ارسالی خود را چه در چت خصوصی (PV) و چه در گروه های عادی تا 48 ساعت بعد از ارسال پاک کنید.

 

 

مصرف دیتا

ویژگی بعدی امکان دیدن ریز مصرف تلکرام است. شما می توانید با ورود به بخش تنظیمات ریز مصرف دیتای تلگرام خود را به تفکیک وای فای یا اینترنت سیم کارت مشاهده کنید.

 

 

دامنه T.me

دامنه t.me بجای telegram.me قابل استفاده است. در ارسال لینک کانال یا آدرس شخصی می توانین از T استفاده کنیم مثل t.me/sysban
هرچند با توجه به اینکه این دامنه هنوز در آخرین نسخه ویندوزی نیست، توصیه می‌کنیم فعلا از آن در آدرس‌دهی‌تان استفاده نکنید تا زمانی که آپدیت تلگرام ویندوز هم منتشر شود.

مخصوص اندرویدی ها

تلگرام در مطلبی که به مناسبت آپدیت جدید در  وبلاگش  منتشر کرد اعلام کرد  85 درصد از کاربران تلگرام اندرویدی هستند. و مدیریت تلگرام میداند که نباید آنها را فراموش کند و توجه بیشتری به کاربران اندروید دارد.

به همین دلیل تلگرام قابلیت های زیر را برای اندرویدی ها منتشر کرد.

*امکان اسکرول هنگام تعویض چت و تماس

اپ تلگرام روی گوشی مکان اسکرول را حتی بعد از خارج شدن از چت، به خاطر می‌سپارد. درست شبیه تلگرام ویندوز.

*پیامهای یک فرستنده با هم گروه بندی می شود

*اضافه شدن یک تاریخ شناور به بالای صفحه نمایش در هنگام اسکرول.

*فایل های به تازگی دریافت شده هنگام اشتراک گذاری یک فایل نمایش داده می شود.

 

 

*دکمه report spam به secret chat نیز افزوده شد

*ارسال فایل های gif به طور مستقیم از Gboard.

* شکلک های (اموجی) جدید اضافه شد

 

 

نکته:  تلگرام پشتیبانی از اندروید نسخه 3 و قبل از آن را متوقف کرد لذا برای استفاده از آن روی گوشی اندرویدی، لازم است نسخه 4 یا بالاتر داشته باشید.

دراین مقاله سعی کردیم قابلیت های تلگرام نسخه 3.16  را به ظور کامل آموزش دهیم. اکر همچنان سوالی در ذهن شما راجع به این مقاله و یا سایر سوالات موبایل یا رایانه مانده با کارشناسان پشتیبانی سیسبان تماس بگیرید