آموزش تبدیل صدا به متن در تلگرام

خیلی از اوقات پیش میاد که امکان تایپ کردن متن برای کاربران وجود ندارد و یا توأم باسختی است مثل زمانی که مشغول رانندگی باشید و یا به هردلیل دستتان بند است و یا مواقعی که حوصله تایپ متن رو ندارید،دراین گونه مواقع مسلما ترجیح میدهید به جای تایپ صحبت کنید و جملات شما به صورت متن تایپ می شد.  اگر شما از آن دسته کاربران تلگرام هستید که چنین آرزویی داشتید باید بدانید که آرزوی شما به واقعیت پیوسته و شما قادر خواهید بود به راحتی این کار را از طریق ربات”Voicy” انجام دهید.

در این مقاله می خواهیم  آموزش نحوه تبدیل صدا به متن در تلگرام را از طریق ربات”Voicy” آموزش دهیم با سیسبان همراه باشید.

برای ورود به این ربات لازم است عبارت voicybot@ را نوشته و برای خودتان یا یکی از دوستانتان ارسال نمایید و سپس روی آن کلیک کنید و یا از طریق لینک https://telegram.me/voicybot  به این ربات وارد شوید.

گام اول

بعد از ورود به ربات برای شروع کار دکمه Start  را انتخاب نمایید.  سپس لیستی مطابق تصویر زیر نمایان می گردد که زبان های مختلف را در آن نشان می دهد. برای انتخاب زبان فارسی مطابق تصویر بر روی گزینه فلش کلیک کرده و به صفحه بعد هدایت شوید.

 

 

گام دوم

این کار را ادامه دهید تا به این صفحه رسیده که عبارت Persian  در لیست مشاهده گردد.

روی persian کلیک کرده تا زبان فارسی اعمال گردد.

 

 

گام سوم

حالا کافی است دکمه ضبط صدا را نگه داشته و جمله ای  که قصد تایپ کردن آن را دارید با صدایی رسا و شیوا بیان نمایید. پس از ارسال صدا ربات چند ثانیه آن را پردازش نموده و سپس متن را برایتان ارسال خواهد کرد. در صورتی که جمله بیان شده توسط شما به اندازه کافی مفهوم نباشد ربات درخواست خواهد کرد مجددا آن را ارسال نمایید.

کار تمام شد به همین سادگی توانستید صحبت کرده و آن را به صورت تایپ شده تحویل بگیرید. حالا می توانید آن را کپی کنید و یا برای دوستانتان فوروارد نمایید.

 

 

این ربات بسبار کاربردی بوده و قدرت تشخیص بالایی برای لغات زبان فارسی دارد. اما قطعا هرچه کلمات را واضح تر و شمرده تر بیان کنید نتیجه بهتری هم دریافت خواهید نمود.

 همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه تبدیل صدا به متن در تلگرام پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی “سیسبان ” تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید